Попуст
,

Keyra шампон – против опаѓање и згуснување на коса

680.00ден

+ Free Shipping

За производот:

Шампон за третман кој помага да се спречи опаѓање на косата. Формулата, збогатена со Redensyl®, со екстракт од камелија, амино киселини и цинк, се бори против процесот на стареење на фоликулот на косата и опаѓање на косата. Исто така, има стимулирачки и тонизирачки својства кои им помагаат на влакната да се опорават и да ја направат косата погуста.

Достапно во:

500 мл.

Достапност: На залиха

Бенефити:

Шампон за спречување на опаѓање на косата со REDENSYL®: екстракт од камелија, амино киселини и цинк. Ја реактивира активноста и развојот на нови матични клетки на фоликулот на косата, промовирајќи го растот на косата во анагена фаза. Содржи сопственички молекули кои ги таргетираат ORSc и HFDPc во исто време за да ја подобрат ефикасноста. Ги штити клетките од апоптоза (клеточна смрт) и ги поттикнува во анаген циклус, истовремено стимулирајќи го метаболизмот на фибробластите во дермалната папила. Помага да се намали воспалението типично за алопецичниот скалп и да се заробат слободните радикали. Содржи клучни амино киселини присутни во протеините на косата, во основа поврзани со кератин, кој придонесува за раст на косата. Цинк: Важен за бројни ензими, помага при инкорпорирање на цистин во кератин за појака коса.

Начин на користење:

Нанесете на влажна коса, нежно масирајте во скалпот и исплакнете. Повторете.

Кошничка