Попуст
,

Keyramask со Кератин

960.00ден

+ Free Shipping

За производот:

Маска за итно дејство која ја храни и хидрира сувата или многу сува коса. Ја поправа кутикулата оштетена од технички услуги и термички агресии. Ја подобрува компатибилноста.

Достапно во:

500 мл

Бенефити:

Производ формулиран со: Хидролизиран кератин, кој помага да се замени природната загуба на ова соединение во косата.

Ја реструктуира косата одвнатре, постигнувајќи здрав и сјаен изглед, враќајќи ја целата нејзина удобност. Спречува дехидрација, штити и додава сјај. Веднаш храни, со долготраен ефект. Обезбедува мекост и поправка.

Начин на користење:

По миењето на косата нанесете ја потребната доза во зависност од нејзината должина. Оставете да делува неколку минути и исплакнете

со многу вода. Во случај на сериозно оштетена коса, продолжете го времето на експозиција.

Кошничка