,

Keyracolors Extra Strong Hold лак за коса

550.00ден

+ Free Shipping

За производот:

Ексклузивна формула со долготрајно, екстра силно држење. За фризури со волумен, флексибилни и со движење. Спрејот со микро-дифузија му овозможува на производот да се шири низ косата обезбедувајќи брзо сушење и совршен финиш. Може да се користи во сите видови на фризури, собрани, исправени, виткани, за создавање волумен.

Достапно во:

500 мл

Достапност: На залиха

Бенефити:

Максимално дополнително силно задржување: Не ја преоптоварува косата, оставајќи флексибилен резултат.

Дополнителен сјај и мекост: Лесното четкање ви овозможува да го отстраните лакот без да оставите трага на косата.

Дефиниција и волумен: Брзо сушење што ви овозможува веднаш да дефинирате секаков тип на фризура. Дава волумен на сите типови коса. Совршени завршетоци без разлетување: По нанесувањето на спрејот, косата се суши за неколку секунди, сјајна и подготвена да покаже совршен финиш.

Начин на користење:

Спреј на 35 см. грубо на сува коса додека не се дефинира стилот. За да го нагласите движењето, нанесете од поблиску.

Кошничка