,

Keyra Silver White шампон

850.00ден

+ Free Shipping

За производот:

Шампон Silver White особено погоден за сива или бела коса. Го неутрализира жолтеникавиот одраз на сивата коса, враќајќи ја нејзината белина и природниот сјај.

Достапно во:

500 мл.

Достапност: На залиха

Бенефити:

Производ формулиран со пченични никулци и неутрализирачки агенси за жолти рефлексии, кои се спротивставуваат на несаканите тонови на косата.

– Пченични никулци компензира за губење на протеини, спречувајќи косата да го изгуби интензитетот со текот на времето.

– Го подобрува оригиналниот тон на сивата коса.

– Обезбедува сјај и свиленкаст.

Начин на користење:

Нанесете на влажна коса и нежно масирајте на скалпот. Оставете да делува 5 минути. Исплакнете со многу вода.

Мерки на претпазливост: Се препорачува употреба на ракавици, можно е шампонот да остави преостанат превез на рацете. Секогаш следете ги упатствата за употреба и предупредувањата на етикетата. Не мешајте го со други производи кои не се препорачани од производителот. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца. Ексклузивен професионалец. Во случај на случаен контакт со очите, веднаш и изобилно исплакнете со вода. За оние кои носат контактни леќи, отстранете ги пред да ги исплакнете очите. Ако иритацијата продолжи, консултирајте се со лекар или офталмолог.

Кошничка

This will close in 0 seconds