Попуст
,

Keyra Keratin Liss шампон – За екстремно брз раст на коса

680.00ден

+ Free Shipping

За производот:

Шампонот за третман Keratin Liss, формулиран со кератин и семе од лен, помага во обновување, поправка и зајакнување на влакната на косата, постигнувајќи поцврста и поеластична коса. Покрај тоа, интензивно ја храни и хидрира, враќајќи ја косата на нејзиниот здрав и еластичен изглед. Обезбедува сјај и мекост, го намалува разлетувањето и го олеснува стилизирањето.

Достапно во:

500 мл.

Достапност: На залиха

Бенефити:

Кератин:

Трајност и еластичност: Кератинот е еластичен протеин кој помага да се спречи кршење на влакната на косата, обезбедувајќи цврстина и отпорност на косата.

Пропустливост: чувствителен е на влажност и може да задржи до 40% од својата тежина во вода.

Сјај: Го интензивира природниот сјај на косата, давајќи ѝ сјај и живост.

Семе од лен:

Помага за раст на косата. Исто така, помагаат косата да остане посјајна и да го спречи горењето или разлетувањето.

Начин на користење:

Нанесете на влажна коса, нежно масирајте во скалпот и исплакнете. Повторете ја истата операција.

Кошничка