,

Keyra Diamond Oil

990.00ден

+ Free Shipping

За производот:

Diamond oil е масло кое ја ревитализира, храни, заштитува и регенерира косата, ја поправа одвнатре, ја хидрира и и дава интензивен сјај. Откријте ја магијата на ова масло за коса.

Достапно во:

125 мл

Достапност: На залиха

Бенефити:

Diamond oil е комбинација од масла за лекување и екстракти од дијаманти.

Оваа ексклузивна мешавина на масла за лекување длабоко ја поправа косата, додека минералните честички го зајакнуваат и регенерираат секое влакно, обвиткувајќи го и запечатувајќи го. Оваа фузија создава ефект на огледало што ја максимизира светлината и сјајот на косата, избегнувајќи кршење, косата ја враќа својата еластичност и здравје.

  • Дијамантски екстракти и минерални честички кои обезбедуваат мазност, сјај, мекост и ја запечатуваат кутикулата, олеснувајќи го чешлањето.
  • Маслата за лекување на арган и камелија се борат против стареењето и сувоста на косата, помагајќи во длабинско негување и зајакнување на косата.

Начин на користење:

Diamond oil може да се нанесе и на влажна и на сува коса. Ако се нанесува на влажна коса, ќе ви требаат да напрскате максимум 5 мл дијамантско масло во раката и да го распоредите на косата, масирајќи и отплеткувајќи. Не плакнете.

Доколку производот се користи на сува коса, нанесете максимум 2 мл од производот, втријте го на дланката и нежно мачкајте од средината до врвовите.

За сите типови коса.

Кошничка