,

Keyra Acid Ph шампон

1,700.00ден

+ Free Shipping

За производот:

Еден од основните елементи на крајот на процесот на техничко боење или белење е шампонот со Acid Ph. Го регулира природниот Ph на косата и нежно ја чисти обоената, изветена или нагласена коса, неутрализирајќи ги алкалните остатоци добиени од хемиски третмани.За длабинско миење на коса (делува против масна коса и првут).

Достапно во:

1000 мл.

Бенефити:

Формулиран со хидролизиран Кератин кој ја обновува и обновува структурата на косата по техничките процеси. И со регенератори кои и даваат на косата мекост и сјајност. Покрај тоа, содржи нежни активни состојки кои гарантираат максимална нега на косата.

Начин на користење:

Ставете доза од шампонот Keyra Acid Ph на раката и рамномерно нанесете на влажна коса, масирајте со врвовите на прстите на скалпот додека не добиете обилна пена. Потоа исплакнете и повторете ја апликацијата, оставајќи го шампонот да делува неколку минути за да помогне во регулирањето на Ph на косата. На крајот, исплакнете темелно со многу вода.

Кошничка